Zapalenie korzonków

Korzonki zapalenieZapalenie korzonków nerwowych to nieprzyjemna dolegliwość, która pojawia się nagle i może przyczynić się do unieruchomienia chorego. Korzonki zapalenie poznajemy przeważnie po tym, że pojawia się silny i ostry ból w dolnej części pleców, który może promieniować na pozostałe części ciała. Do najczęstszych przyczyn dolegliwości zalicza się przewianie odcinka krzyżowo-lędźwiowego oraz wieloletnie zaniedbania kręgosłupa poprzez nieodpowiedni styl życia.

Korzonki zapalenie – co robić?

Jeżeli odczuwamy ból, to powinniśmy udać się do lekarza. Zostaną nam przepisane leki przeciwbólowe oraz leki przeciwzapalne. Pomogą nam one przetrwać najgorszy okres. Ważny jest także odpoczynek, który pozwoli naszemu kręgosłupowi walczyć z bólem. Podczas leczenia pomocna jest także specjalna maść na korzonki. Rozgrzeje ona bolące miejsca i dzięki temu szybciej wrócimy do normy. Pamiętajmy o tym, że nieleczone korzonki zapalenie mogą prowadzić do poważniejszych problemów ze zdrowiem. Nie lekceważmy, więc bólu i walczmy z nim. Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne, więc skorzystajmy z rad profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w walce z bolącymi korzonkami. Wykorzystajmy wiedzę innych, żeby skutecznie i szybko poradzić sobie z bólem.

Czy wystarczy maść na korzonki, żeby nie czuć bólu?

Maść na korzonki pomaga uśmierzyć ból i jej stosowanie może rzeczywiście przynieść dużą ulgę. Trzeba regularnie smarować bolące miejsca, żeby odczuć działanie maści. Z całą pewnością jednak sama maść na korzonki nie spowoduje, że ból zniknie na zawsze. Korzonki zapalenie wymagają od nas zmiany stylu życia. Musimy większą uwagę zwracać na nasz kręgosłup, ponieważ często właśnie zaniedbanie kręgosłupa doprowadza do bólu korzonków. Możemy, np. regularnie wykonywać ćwiczenia, które znajdują się na UlgaDlakregoslupa.pl. Możemy także zainwestować w matę ozonową, która nie tylko pomoże nam w walce z bolącymi korzonkami, ale też wpłynie korzystnie na cały nasz organizm. Udowodniono bowiem, że mata ozonowa ma nie tylko działanie lecznicze, ale także relaksacyjne.

Korzonki zapalenie – profilaktyka

maść na korzonkiJeżeli prowadzimy siedzący tryb życia i dużo czasu spędzamy przed komputerem, to powinniśmy zadbać o prawidłową pozycję ciała podczas siedzenia. Warto zainwestować w ergonomiczny fotel, który pomoże nam nie obciążać kręgosłupa podczas siedzenia. Jeśli nie chcemy mieć problemów z korzonkami, to zawsze ubierajmy się stosownie do pogody. Przewianie kręgosłupa jest bowiem jedną z przyczyn bólu korzonków.  Wykonujmy także regularnie ćwiczenia, które wzmocnią nasz kręgosłup. Jednak nie przesadzajmy z aktywnością fizyczną. Nagłe zwiększenie aktywności fizycznej może bowiem doprowadzić do problemów z kręgosłupem.

Autor tekstu: Agata Sachar