Ból

korzonki nerwoweWedług medycznego punktu widzenia przyczyną bólu korzonków są uszkodzone komórki tkanki kostnej, które zaczynają zalegać na powierzchni kręgów. Jeżeli proces ten jest za szybki, to obumarłe komórki naciskają na nerwy i pojawia się korzonki ból. Jeśli natomiast uszkodzone komórki odkładają się stopniowo, to choroba może być bezobjawowa.

Korzonki nerwowe – zapobieganie bólowi

W leczeniu korzonków bardzo ważna jest profilaktyka. Należy pamiętać o tym, że jeżeli raz pojawi się korzonki ból, to będzie on powracać. Nieleczone korzonki nerwowe mogą być przyczyną wielu dolegliwości, więc w momencie silnego bólu powinniśmy skorzystać z pomocy lekarza, który przepisze nam odpowiednie środki farmakologiczne. Lekarstwa spowodują, że znikną bolesne objawy, ale nie zlikwidują przyczyn bólu. Dlatego tak ważne jest to, żeby po zakończonej kuracji lekami zacząć w odpowiedni sposób dbać o korzonki nerwowe. Jeżeli leczenie korzonków zakończymy w momencie ustąpienia bólu, to z całą pewnością w pewnym momencie ból pojawi się znowu i może być silniejszy. Na korzonki ból zalecana jest mata ozonowa. Taka mata relaksuje, polepsza ukrwienie i przyczynia się do lepszego samopoczucia masując w czasie kąpieli mięśnie, które są napięte. Jeżeli bolą nas korzonki nerwowe, to na pewno mata przyczyni się do tego, że ból będzie mniejszy. Wpłynie też korzystnie na nasz cały organizm i pomoże w walce z innymi dolegliwościami. Jeśli będziemy regularnie używać maty ozonowej, to z całą pewnością poczujemy się lepiej.

Korzonki nerwowe – masaże

korzonki bólMasaże bardzo pomagają w walce z korzonkami. Jeżeli więc odczuwamy korzonki ból, to powinniśmy masować bolące miejsca. Warto zainwestować nie tylko w matę ozonową, ale także w poduszkę masującą, którą można znaleźć na UlgaDlaKregoslupa.pl. Poduszka masująca nie tylko masuje, ale też ogrzewa bolące miejsca, a to jest bardzo ważne w walce z korzonkami. W końcu bardzo często korzonki są rezultatem przewiania dolnej części pleców. Jeżeli już raz dopuściliśmy do przewiania odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa, to niestety musimy się liczyć z tym, że korzonki co pewien czas będą nam przypominać o swoim istnieniu. Musimy więc postarać się, żeby dolegliwości pojawiały się jak najrzadziej. Regularne ćwiczenia oraz poduszki i maty masujące ? to wszystko może nam pomóc. Ważny jest także odpowiedni ubiór, żeby nie dopuścić do ponownego przewiana pleców. Pamiętajmy też o tym, żeby nie nadwyrężać kręgosłupa. Jeżeli nie musimy, to nie podnośmy ciężkich rzeczy i dbajmy o to,  aby utrzymywać prawidłową postawę ciała podczas siedzenia i stania. Musimy po prostu wyrobić w sobie odpowiednie nawyki, żeby uniknąć bólu związanego z zapaleniem korzonków.

Autor tekstu: Agata Sachar