Objawy

korzonki objawyKorzonki to uciążliwa oraz bolesna dolegliwość. Jest to także dolegliwość, która lubi powracać. Jeżeli więc przynajmniej raz w życiu bolały nas korzonki, to bardzo prawdopodobne, że w przyszłości także będziemy odczuwać bolące korzonki. Nie powinno lekceważyć korzonków, ponieważ ich zaniedbanie może doprowadzić do chronicznych dolegliwości.

Korzonki – objawy, przyczyny

Bolące korzonki to efekt długotrwałego zaniedbywania kręgosłupa. Najczęściej ból jest spowodowany przewianiem okolicy krzyżowo-lędźwiowej. Przeważnie odczuwamy więc ból, gdy jesteśmy przeziębieni. Korzonki objawy to przede wszystkim ból w dolnej części pleców, który pojawia się nagle i może promieniować na inne części ciała. Jeżeli tylko pojawią się korzonki objawy, to jak najszybciej powinno się udać do lekarza. Ból może bowiem być tak mocny, że nie będziemy wstanie nic zrobić. Lekarz z całą pewnością przepisze leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, które są podstawą leczenia tego schorzenia. Kiedy korzonki objawy ustąpią powinniśmy pomyśleć o zmianie naszego życia, żeby w przyszłości nie odczuwać bólu.

Bolące korzonki – jak leczyć?

Oprócz środków farmakologicznych w walce z bolącymi korzonkami mogą pomóc różnego rodzaju masaże. Oczywiście w pierwszej kolejności należy zażywać leki. W momencie gdy bolące korzonki nie będą aż tak bardzo dokuczać można wprowadzić masaże. Zalecana jest dobra mata ozonowa, która wzmacnia odporność oraz  rozluźnia mięśnie kręgosłupa. Taką profesjonalną matę można kupić, np. w sklepie UlgaDlakregoslupa.pl oraz w innych specjalistycznych punktach. Ulgę mogą przynieść specjalne maty masujące z funkcją podgrzewania, a także poduszki masujące, które można położyć w miejscu bólu. W leczeniu korzonków ważne jest też to, żeby nie dopuścić do przewiania odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Dlatego warto zastanowić się nad zmianą pościeli i zamiast tradycyjnej pościeli zainwestować w pościel wełnianą, która jest świetnym termoizolatorem. Taka pościel często jest zalecana osobom mającym problem z kręgosłupem.

Bolące korzonki – zapobieganie

bolące korzonkiKorzonki są dolegliwością, która wynika głównie z zaniedbania. Żeby uniknąć bólu należy dbać o swój kręgosłup. Po pierwsze należy ubierać się stosownie do pogody, żeby uniknąć przewiania. Ważne jest także wyrobienia nawyku siedzenia i stania w prawidłowej pozycji. Nieprawidłowa postawa prędzej czy później staje się przyczyną bólu. Jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia i z dnia na dzień decydujemy się na większą aktywność fizyczną, to także możemy spodziewać się bólu. Najlepiej stopniowo zwiększać aktywność fizyczną i dbać o to, żeby nasze ciało miało odpowiednią rozgrzewkę przed każdym treningiem. Oczywiście pamiętajmy o tym, żeby nie przeciążać kręgosłupa i w miarę możliwości nie podnosić ciężkich przedmiotów. Jeżeli jest to konieczne, to podnośmy ciężary w sposób, który w mniejszym stopniu obciąży nasz kręgosłup.

Autor tekstu: Agata Sachar